Bahagian Perancang Ekonomi

Info Jabatan

Bahagian / Unit:Bahagian Perancang Ekonomi
Alamat:Bahagian Perancang Ekonomi Negeri Johor,
Aras 3,
Bangunan Dato’ Jaafar Muhammad,
Kota Iskandar,
79503 Iskandar Puteri, Johor
Ketua Jabatan:Tuan Haji Ramlee Bin Haji A. Rahman
Tel:07-2666618
Faks:07-2909993

Objektif

  1. Mengkaji semula dasar kerajaan, mengesan, meneliti dan memantau keberkesanan perancangan untuk projek-projek penswastaan, projek khas dan infrastruktur, perumahan dan kerajaan tempatan dari sudut pencapaian matlamat projek yang ditetapkan termasuk memperkasakan Perbadanan Setiausaha Kerajaan Johor.
  2. Menyelia, mengkaji dan menyelaras semula dokumen Pelan Induk Pembangunan Negeri, Pelan Ekonomi Negeri, Rancangan Struktur Wilayah, Daerah dan Tempatan, Belanjawan tahunan Negeri serta memastikan semua urusan pentadbiran kewangan diuruskan dengan cekap dan efisyen.
  3. Menjalankan Kajian dan Penyelidikan, membuat penyelarasan dan pemantauan berkaitan isu-isu Pembangunan, Ekonomi, Sosial, Perikanan, Pertanian, Alam Sekitar, Pelancongan dan Pembangunan Wilayah Koridor Ekonomi di peringkat mikro dan makro.
Name:Tuan Haji Ramlee Bin Haji A. Rahman
Designation:Timbalan Setiausaha Kerajaan Johor (Pembangunan)
Grade:Jusa C
Email:ramleear@johor.gov.my

Pendidikan

  1. Sarjana Sains Pentadbiran dan Pembangunan Tanah, Universiti Teknologi Malaysia
  2. Sarjana Muda Pentadbiran Awam (Kep), Universiti Utara Malaysia
  3. High Performance Leadership Programme at University of Oxford, United Kingdom

Jabatan Pernah Bertugas

BilJawatanPejabat/JabatanTempoh
1.Penolong Pentadbir TanahPejabat Tanah Muar01.04.1992–    15.06.1993
2.Penolong Pengarah (Penswastaan)Unit Perancang Ekonomi Negeri Johor16.06.1993–    31.05.1995
3.Penolong Pegawai DaerahPejabat Daerah Johor Bahru01.06.1995–    24.05.1998
4.Jawatan Cadang (Cuti Belajar)Pejabat SUKJ (Caw. Pentadbiran)25.05.1998–    21.05.2000
5.Jawatan CadangPejabat SUKJ (Caw. Perkhidmatan)22.05.2000–    15.09.2000
6.Penolong SetiausahaPejabat SUKJ (Caw. Pentadbiran)16.09.2000–    15.07.2001
7.Penolong Pentadbir Tanah IPejabat Tanah Segamat16.07.2001–    21.02.2003
8.SetiausahaSuruhanjaya Perkhidmatan AwamJohor22.02.2003–    01.03.2006
9.Ketua Penolong Pegawai DaerahPejabat Daerah Kota Tinggi02.03.2006–    31.01.2007
10.Ketua Penolong Pengarah (Khidmat Pengurusan)Jabatan Agama Johor01.02.2007–    31.12.2007
11.Pentadbir TanahPejabat Tanah Kulaijaya01.01.2008–    31.01.2011
12.Ketua Penolong SetiausahaBahagian Pengurusan Sumber Manusia01.02.2011–    02.06.2013
13.Yang DipertuaMajlis Perbandaran Muar03.06.2013–    15.08.2015
14.Pegawai DaerahPejabat Daerah Muar16.08.2015–    16.01.2017
15.Timbalan Setiausaha Kerajaan (Pengurusan)Pejabat Setiausaha Kerajaan Johor17.01.2017–    21.12.2017
16.Timbalan Setiausaha Kerajaan (Pembangunan)Pejabat Setiausaha Kerajaan Johor22.12.2017–     Sekarang